Komórki Macierzyste w Moim życiu

 Z komórkami macierzystymi pierwszy raz zetknęłam się w Chinach, kiedy to poleciałam tam ze swoim synem na przeszczep. Komórki te pochodziły od rodzących Chinek, oczywiście wcześniej musiały przejść bardzo skrupulatną weryfikację i kontrolę jakości. Niestety kiedy ja rodziłam Adasia, a był to 1999 rok, nie było jeszcze tak rozpowszechnione pobieranie komórek macierzystych z krwi pępowinowej i oddawanie ich do banku.

Niestety, po zabiegu w Chinach nie podjęły one pracy. Przynajmniej nie w tym stopniu w jakim ja bym tego oczekiwała. Owszem była poprawa, ale nie adekwatna do cierpienia dziecka i  poniesionych kosztów.
Zobacz podsumowanie terapii

 

 

Komórki macierzyste co to takiego ?

      Komórki macierzyste, to takie cudowne komóreczki, które mogą zamieniać się w inne komórki w miarę potrzeby, np. jeśli choruje nerka, to komórki macierzyste mogą zamienić się w komórki nerki i ją zregenerować, a tym samym uleczyć. Całym tym procesem kieruje nasz mózg i to on decyduje gdzie w pierwszej kolejności komórki wysłać do naprawy. Jest jeszcze jeden bardzo ważny czynnik, który dowodzi tym całym procesem, ale o tym opowiem troszkę później. Zawsze odbywa się to w ten sposób, że w pierwszej kolejności komórki macierzyste idą tam gdzie jest zagrożenie dla życia.

       Jest tylko jeden problem, mianowicie, po ok.25 roku życia nasze komórki macierzyste zasypiają. Tak dobrze przeczytałeś zasypiają. Są nadal obecne w naszym organizmie, ale nie spełniają już swojej wyśmienitej roli. I od tego czasu zaczynamy się starzeć, niestety 🙁 

       Zobacz, jak dzieci szybko się uczą, ile mają energii. Jak szybko dochodzą do siebie po różnego rodzaju zabiegach operacyjnych, sami lekarze często mówią : jest młody i silny da radę. To wszystko za sprawą komórek macierzystych, które mamy w sobie.

 

Czynnik FGF ?

   Do tego, aby mogły spełniać swoją funkcję potrzebny jest  FGF ( czynnik wzrostu fibroblastów ). To on powoduje, że nasze komórki są takie sprytne 🙂 Czynnik wzrostu fibroblastów otrzymujemy tylko 1 RAZ w życiu w łonie matki poprzez łożysko oraz jeśli ktoś miał tyle szczęścia, że był karmiony piersią, to również wyssał trochę z mlekiem 🙂

W artykule opublikowanym w Expert Journal napisano: „Pomimo faktu, że naukowcy wciąż nie wiedzą, w jaki sposób działa FGF, jest oczywiste, że przyczynia się do niesamowicie silnej regeneracji organizmu”.

       Jest to czynnik wzrostu, który reguluje wiele problemów w organizmie.
Wpływa na regenerację narządów, eliminuje problemy natury psychicznej, problemy z pamięcią, przywraca mowę u ludzi po udarze mózgu – zaczynają mówić w ciągu kilku tygodni.
Spektrum chorób z którymi sobie radzi jest ogromne – począwszy od zwykłych przeziębień, chorobę Alzheimera, stwardnienie rozsiane, czy autyzm, zanik mięśni i inne choroby neurologiczne po wszelkiego rodzaju nowotwory czy też cukrzycę. 

       Niestety, dorosłe osoby nie posiadają już naturalnie substancji FGF w organizmie, ponieważ w wieku 25 lat tracimy ją bezpowrotnie. Czynnik ten jest obecny w ludzkim łożysku, ale później jego ilość w organizmie człowieka zmniejsza się aż do całkowitego zaniku w miarę starzenia. Organizm nie potrafi wytwarzać czynnika wzrostu fibroblastów, toteż musi go otrzymywać z pokarmem.

Po powrocie z Chin powiedziałam sobie, że już dość jeżdżenia i szukania kolejnych terapii, ile można?
Trzeba cieszyć się z tego jak jest i żyć dalej. Ale życie układa różne scenariusze 🙂

 

 

Trzymaj się ciepło i dbaj o siebie!

Pozdrawiam
Agnieszka Iwiczuk

 Antoine Bethea Womens Jersey